ایزی لاین چیست؟

Home / رشته ها / ایزی لاین چیست؟

در مورد رشته تی آر ایکس چقدر اطلاع دارید؟
[btn text=”کلیک کنید” tcolor=#FFF bcolor=#008000 thovercolor=#FFF link=”http://kahkeshan-gym.ir/%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AD%D8%A8%D9%88%D8%A8-%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-trx/” target=”_blank”]

ایزی لاین چیست ؟

ایزی لاین مجموعه ای متشکل از 6دستگاه برای عضلات مختلف بدن و 6 ایستگاه جهت اجرای حرکات تکمیلی مورد نیاز است که در یک مسیر دایره ای شکل چیدمان شده اند و فرد ورزشکار تحت تعلیمات مربی که در تمام طول تمرین همراه گروه است ، ضمن گذر از هر مرحله و اجرای تمرینات دایره ای ( Circle training ) به اهداف طراحی شده در برنامه تمرین آن جلسه دست خواهد یافت.
این رشته سبکی جدید در فرم دهی و تقویت عضلات در بدنسازی است که با بهره گیری از تکنولوژی پیستونهای هیدرولیک و ترکیب آن با دستگاههای بدن سازی موفق به حذف وزنه و آسیبهای ناشی از کاربرد وزنه در تقویت عضلات گردیده است ، بهره گیری از دانش روز ، انطباق با ارگونومی ، حذف کلیه آسیبهای احتمالی و نهایتاً سهولت کاربری ، ایزی لاین را به سبکی عمومی و قابل اجرا برای تمامی مخاطبین و علاقمندان به بدنسازی و فیتنس (تناسب اندام و آمادگی جسمانی ) تبدیل کرده است.

این سبک با توجه به دامنه وسیع برنامه های قابل اجرا توسط مربی می‌تواند طیف وسیعی از نیازها از فیزیوتراپی و باز توانی تا تمرینات پلایو متریک و مهارتی را پوشش دهد. توضیح اینکه خاصیت اصلی پیستونهای هیدرولیک بکار رفته در دستگاههای ایزی لاین تناسب عکس العمل وارده از سوی دستگاه با توجه به سرعت و نیروی وارده از سوی ورزشکار می‌باشد بعبارت ساده تر هرچه ورزشکار قوی تر و سریعتر باشد دستگاه نیروی بیشتری به وی وارد می‌سازد. این رشته بصورت کلاس های گروهی 9 الی 18 نفره در قالب برنامه های متنوع هوازی و بی هوازی و به روش تمرینی دایره‌ای (circle training ) و در زمان 45 الی 60 دقیقه اجرا می‌شود ضمن اینکه سرعت اجرای حرکات به کمک موزیک های استاندارد تنظیم می‌گردد.

ایزی لاین

ایزی لاین برای چه کسانی طراحی شده ؟

صراحتاً این رشته برای هر فردی مناسب است ، دستگاههای این رشته بدون نیاز به هر گونه تنظیم و یا انتخاب وزن قابل استفاده بوده و تنها تفاوت در سرعت اجرای حرکات توسط فرد ورزشکار است ، بنابراین شما می توانید در یک کلاس گروهی افراد سالخورده با محدودیت حرکتی و ضعف عضلات را در کنار ورزشکاران جوان و ورزیده قرار دهید بدون اینکه نگران آسیب دیدگی ناشی از فشار دستگاهها باشید.

ایزی لاین در باشگاه کهکشان چگونه ارائه میشود ؟ 

با توجه به اینکه این ورزش در عمل چربی سوزی بسیار موثر میباشد این باشگاه نیز این رشته را ارائه میکند اما با تفاوت قابل توجه و کاربردی تر.

ما جهت استفاده بهینه و کاربردی از این رشته یک ساعت اول را به انجام تمرینات ایروبیک اختصاص داده ایم و یک ساعت دوم را بسته به صلاحدید مربی به انجام حرکات ورزشی مناسب ، استفاده از تردمیل و دوچرخه ، کار با دمبل ، استفاده از  کش های تی آر ایکس و …. 
ورزشکارانی که در این باشگاه این رشته را انتخاب کرده اند به سرعت متوجه تغییرات بسیار زیاد در فرم بدن خود شده اند.

منبع : باشگاه کهکشان

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *